Kvarovi na veš mašinama Beko, Gorenje, Candy, Ariston, Samsung, Lg, Whirlpool i drugim se dogadaju usled dotrajalosti ili nepravilne upotrebe veš mašine. Kada se dogodi kvar na veš mašini i potrebna Vam je popravka veš mašine pozovite nas. Majstor za veš mašinu u toku istog dana dolazi na vašu adresu.
Kvarovi na veš mašinama
Zašto se dogadjaju kvarovi na veš mašinama? Ovo pitanje često postavljaju klijenti našim majstorima kada im je potreban servis veš mašine. Razlozi za kvar na veš mašini mogu biti brojni. U slučaju da veš mašina ne uzima prašak, omekšivač, ne opere veš dobro, ne otkuvava, ne cedi veš su razlozi da se pozove majstor za veš mašinu. Serviser veš mašine osim stručnost, znanja i iskustva treba da ima potreban alat kako bi otklonio kvar veš mašine. Popravka veš mašine nije jednostavna i svakako se ne preporučije po principu uradi sam. Dijagnostikovanje kvara na veš mašini je prvi korak ka popravci iste. Da bi se kvar otklonio brzo i efikasno majstor mora imati kod sebe odgovarajući rezervni deo za veš mašinu. Kada saopšite da veš mašina okreće bubanj u jednu stranu, ne centrifugira, ne prima vodu, ne izbcuje vodu, preskače programe našem majstoru je jasno koji deo treba poneti kako bi se popravka veš mašine uradila.
Zašto veš mašina ne prima vodu?
Veš mašina ne prima vodu u slučaju da je crevo dovoda vode zapušeno ili se zaglavio elektro ventil a moguće je da pumpa veš mašine ne radi.
Veš mašina ne izbacuje vodu
Jedan od kvarova koji se često dešavju je da veš mašina ne izbacuje vodu. Uzrok toga može biti zapušen mehanički filter, zapušeno odvodno crevo veš mašine ili programator. Pumpa za izbacivanje vode iz veš mašine takodje može biti razlog ovog kvara. Ukoliko se utvrdi da je problem pumpa tada se vrši zamena pumpe na veš mašini.
Veš mašina ne centrifugira
Centrifuga veš mašine ne radi ako je programator u kvaru ili je skraćen namotaj na motoru. Veš mašina ne cedi veš i ne centrifugira ukoliko su istrošene četkice na motoru pa motor nema snage da brzo okreće bubanj. U tom slučaju se radi popravka motora veš mašine.
Veš mašina lupa, skače, bruji, puca, terse se
Često prepunjavanje bubnja prljavim I flekavim vešom dovodi do oštećenja veš mašine. Prvo što tada strada na veš mašini je centralni ležaj. Kada pri centrifugi čujete zvuk pucanja ili krckanja morate odmah reagovati. Ukoliko se zamena ležaja na veš mašini ne uradi na vreme strada osovina bubnja. Tada je popravka veš mašine koplikovanija i dosta skuplja. Kada se obavlja proces pranja veša i veš mašina trese treba proveriti njenu nivelaciju u odnosu na pod. Nivelisanje veš mašine doneće njenu stabilnost dok se garderoba ili posteljina pere. Dotrajali amortizeri na veš mašini neće apsorbovati sile koje pravi bubanj tokom pranja garderobe. Iz tog razloga mašina za pranje veša skače i lupa po kupatilu. Rešenje problema je zamena amortizera na veš mašini.
Voda u bubunju veš mašine
Mogući problemi zašto je voda u bubnju veš mašine su:
pokvarena pumpa koja ne izbacije vodu
zapušen filter veš mašine
kvar na programatoru veš mašine
Veš mašina ne otkuvava veš
Pranje veša zahteva odredjenu temperturu vode u bubnju. Otkuvavanje veša se vrši na 95. stepeni. Neispravan grejač, programator, termostat ili relej može biti uzrok da mašina za veš ne otkuvava.
Zašto veš ima neprijatan miris nakon pranja u mašini?
Miris veša na vlagu ili na neoprano a ne na omekšivači prašak se dešava kada se veš često pere na nižim temperturama. U slučaju da praktikujete često pranje veša na 30 ili 40 stepeni s vremena na vreme očistite i dezinfikujete bubanj i tunel gumu. Hladni ciklus pranja može izazvati pojavu neprijatnog mirisa na vešu. Prašak i omekšivač na niskim temperaturam ne mogu se rastvoriti u potpunosti. Iz tog razloga savetujemo da nakon pranja veša ostavite otvorena vrata veš mašine kako bi se bubanj osušio od vode i vlage.
Veš mašina ne greje vodu
Hladana voda u bubnju veš mašine neće skinuti tvrdokorne fleke I mrlje sa garderobe. Najčešći razlog zašto veš mašina ne greje vodu je prestanak rada grejača veš mašine. Neispravna rad grejača ne manifestuje se samo hladnom vodom u bubnju već ukoliko on probije masu može doći I do prestanka rada programatora. Da bi se veš mašina ponovo vratila u funkciju potrebna je zamena grejača na veš mašini.
Kada veš mašina preskače programe?
Programator veš mašine ne može da preskače programe već ostaje zakočen na odredjenom programu pranja. Programator ima ulogu da pošalje signal odredjenom delu veš mašine kako bi se obavilo pranje veša. Kada hidrostat, grejač, pumpa ili motor ne odreguju na komandu programator ostaje u istom položaju. Zamena programatora veš mašine se ne radi odmah već se ispituju drugi delovi veš mašine. Tek kada se utvrdi da su delovi ispravni pristupa se zameni programatora.
Zašto vrata na veš mašini ne mogu da se otvore?
Blokirana vrata veš mašine su najčešće uzrokovane kvarom bimetalne bravice. Vlaga i kondez oštećuju kontakte i zbog toga se dešava kvar na bimetalnoj bravici veš mašine. Savetujemo da ne pokušavate naslino da otvrate vrate jer se često dogodi pucanje ručice vrata na veš mašini.
Veš mašina ne okreće bubanj
Blokiran ležaj na bubnju, kvar motora veš mašine, labav ili pukao kaiš mogu biti uzročnici da veš mašina ne okreće bubanj. Popravka veš mašine je jednostavna kada je u pitanju zamena kaiša na veš amašini.
Kvarovi na veš mašinama
Redovan servis veš mašine je najbolja preventiva kako bi se izbegli kavrovi na veš mašini. Svako odlaganje popravke kvara veš mašine dovodi do većeg problema samim tim i do većih troškova. Ciklus pranja šarenog, sprtskog i ostalog veša kao i posteljine je jedino moguće ukoliko veš mašina ispravno radi. Preporučuje se da čišćenje filtera veš mašine, pranje kadice za prašak i omekšivač, kupljenje ostatka vode na tunel gumi radite redovno. Spisak mogućih kvrova na veš mašinama je zaista veliki da bismo mogli sve da ih nabrojimo. Čim primetite da veš mašina ne radi kao inače možete nas pozvati. Porefesionalni električar našeg servisa u svakom terenutku je spreman da otkloni bilo koji kvar na uredjaju bele tehnike to jest veš mašini.