Veš mašina loše pere iz nekoliko razloga. Ukoliko se suočavate sa ovim problemom na vašoj mašini za veš pročitajte naš tekst. Pranje prljave garderobe radite svakodnevno kako kako bi nosili čistu i mirisnu odeću što je važno za ličnu higijenu. Ako veš iz bubnja mašine izadje flekav i neopran verovatno radite nešto pogrešno ili postoji kvar na veš mašini.
Veš mašina loše pere
Jedna od situacija koja domaćicu može iznervirati je kada mašina za veš ne obavlja svoj posao. Ovo se naročito odnosi na domaćinstva sa malom decom koja se u toku dana presvlače više puta a veš se pere svakodnevno. Ukoliko veš mašina loše pere jedan od razloga za to je loš kvalitet deterdženta. Znak da prašak za pranje veša nije kvalitetan prepoznaje se po tome što nepeni i ostavlja trag na opranoj odeći. Pored navedenog premala doza deterdženta koju sipate u dozer veš mašine može biti razlog loše opranih majica, pantalona, posteljine, vunene i pamučne garderobe. Bilo da koristite klasičan prašak, tečni deterdžent ili kapsule za pranje odeće morate se pridržavati upustva za doziranje koje se nalazi na ambalaži. U zavisnosti od zaprljanosti veša treba da se odabare odgovarajući program pranja i ne prepunjavati bubanj odećom.
Deterdžente za pranje veša koje preporučijemo su Ariel, Persli, Merix, Ornel, Tide.
Veš mašina ne pere dobro
Bilo da imate mašinu za veš brenda Gorenje, Beko, Indesit, Candy ili drugog proizvodjača kvar na veš mašini može razlog zašto veš mašina ne pere dobro. Loš kvalitet pranja flekave garderobe može biti ako veš mašina ne uzima dovoljno vode. U slučaju da se u bubnju mašine ne postiže odgovarajuća temperatura vode mrlje i prljavština sa tkanina neće biti oprani. To ukazuje da grejač od veš mašine ne vrši svoju funkciju. Ukoliko iz bubnja veš mašine ne otiče prljava voda to jest pumpa ne izbcuje vodu veš će biti loše opran. Kvar na motoru i istezanje kaiša prouzrokuje da veš mašina ne pere dobro. Čim primetite da veš nije dobro opran nakon završenog ciklusa pranja savetujemo da pozovete servis za veš mašine.
Veš ne miriše na čisto nakon pranja
Bubanj mašine za veš koji se ne osuši nakon korišćenja je idealno mesto da se nakupe bakterije i budj. Miris kiseline na odeći nako završenog ciklusa pranja je znak da su se napatile bakterije u bubnju i tunel gumi. Do ovoga dolazi ukoliko često perete veš na niskim temperaturama od 30 i 40 stepeni. Najbolja preventiva kako bi se sprečila ova pojava je uključivanje mašine bez veša na program otkuvavanja jednom u mesec dana. Tada u posudu za prašak sipajte sodu bikarbonu a u odeljak za omekišvač alkoholno sirće.